Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Szybki Kontakt: info@newageclinic.pl
UPRAWIASZ SPORT? STOSUJ KONIECZNIE TAKSYFOLINĘ

W poprzednim poście poruszałem kwestie dotyczące znaczenia reaktywnych form tlenu i ich znaczenia na wysiłek fizyczny. W tym poście przedstawię badania przeprowadzone przy udziale sportowców dotyczące wpływu taksyfoliny na organizm podczas wysiłku oraz jego regeneracji sportowców różnych dyscyplin. Zapraszam do czytania.

Poziom funkcjonalności organizmu nie może być podnoszony tylko przez wzrost i intensywność aktywności fizycznej nawet pod warunkiem doskonałości metod szkolenia. Ciągły wzrost obciążeń może negatywnie odbijać się na stanie zdrowia sportowców, wzroście wyników sportowych i doprowadzić do przewlekłego zmęczenia. Tak więc wielką wartością w zwiększeniu wydolności fizycznej jest profilaktyka przedwczesnego rozwoju wyczerpania i przyspieszenie procesów odnowy po aktywności fizycznej w tym stosowanie przeciwutleniaczy. Niestety znane są przypadki gdy sportowcy z pierwszych stron gazet zignorowali zasady fair play i uciekali się do zakazanego stosowania w sporcie środków dopingujących. Przyczyn zaistniałej sytuacji można szukać wiele- wysoka motywacja do uzyskania upragnionego miejsca na podium, słabe wyniki na treningach i zawodach, przebyte choroby i wiele innych. Z pewnością do tych cech można zaliczyć nadmierny wysiłek i chęć podniesienia wytrzymałości przy brak stosowania dozwolonych- naturalnych metod. Niestety trudno stwierdzić jak one (środki dopingujące) odbiją się na ich zdrowiu.

Według przeprowadzonych badań, stosowanie taksyfoliny pozwala rozwiązać z powodzeniem takie problemy, jak:

-poprawę wskaźników hemodynamicznych intrawarm (regulacja temperatury organizmu poprzez skórną regulację przepływu krwi) oraz dopływ krwi przez mięsień sercowy

-sprzyja przejściu przez patologiczne typy mikrokrążenia w warunkach normalnych, a tym samym optymalizuje przepływ krwi

-poprawia redystrybucję przepływu krwi w małych tętnicach, poprawia ukrwienie miejsc niedokrwionych w tkankach

-poprawia ukrwienie mięśni

-wpływa na mechanikę oddechu i prowadzi do poprawy funkcji wentylacji płuc i struktury gazu krwi 

-poprawia wzrost РО2 (ciśnienie tlenu we krwi tętniczej), dotlenienie krwi

Poniżej przedstawiam kilka rekomendacji na jej temat.

Rola witamin-antyoksydantów dla sportowców

Powstawanie wolnych rodników w nieograniczonych ilościach może spowodować spadek zdolności sportowców specjalizujących się w sportach z głównego poziomu wytrzymałości fizycznej. Wolne rodniki w postaci wodoronadtlenków z niesaturowanych kwasów tłuszczowych mają toksyczne działanie na błony biologiczne, przerywając ich funkcjonalną nietrwałość. To prowadzi do naruszenia metabolizmu energetycznego i przepuszczalności błon w pracy mięśni i spadek wydajności pracy, która wymaga korekty i dostarczenia przeciwutleniaczy, prowadząc tym samym do zwiększenia pobudzenia działalności człowieka. Wykazano, że właściwości przeciwutleniające biologicznie aktywnych preparatów przeciwutleniaczy i bioflawonoidów wspomagają wzrost roboczych zdolności sportowych . Objawia się to w komunikacji pomiędzy poziomem trenowania ludzkiego ciała i jego reakcją na potężne fizyczne obciążenia. Witaminy C i Е są klasycznymi przeciwutleniaczami w procesie ponownego utleniania kwasów tłuszczowych blokując i posiadając przeciwrodnikowe działanie. Taksyfolina jest synergetykiem tych witamin, wzmacniając ich wpływ kilka razy.

Badania na taksyfolinie (dihydrokwercetynie) były przeprowadzone na w okresie treningu i przygotowania do międzynarodowych zawodów sportowców rosyjskich drużyn olimpijskich w 2008 roku pod kierunkiem członków komisji lekarskiej rosyjskiego komitetu olimpijskiego doktora nauk medycznych, profesora przewodniczącego gimnastyki korekcyjnej, medycyny sportowej i fizycznej szkolenia rosyjskiej państwowej uczelni medycznej Parastaeva SA

Uznano, że taksyfolina może być stosowana przez profesjonalnych sportowców w dawkach do 100-200 mg dziennie podczas cyklu szkoleniowego wymagającego tlenowej i beztlenowej wytrzymałości, a także w okresie, gdy organizm jest poddawany  maksymalnym obciążeniom.

Klub piłkarski „Moskwa” z 15.10.2007, Doktor FC „Moskwa”, kandydat nauk medycznych, Zasłużony Lekarz Rosji AAShChukin

W FC „Moskwa” w ciągu 4 miesięcy (czerwiec – wrzesień, 2007) zastosowano naturalny antyoksydant  taksyfolinę (dihydrokwercetynę). Zastosowanie powyżej zaznaczonego preparatu w trakcie treningów i zawodów wykazało jego wysoką skuteczność.

Zauważa się:

– Zwiększenie ogólnej i specjalnej zdolności do pracy ( wartość sportowców i obiektywna ocena na podstawie podanych obciążeń testowych)

– Przyspieszenie procesów odbudowy po treningu i konkurencyjnych obciążeń (dane odstępu Kardio-metrii);

– Pozytywna reakcja zewnętrznych systemów immunologicznych sportowców (zmniejszenie poziomu przeziębienia na szczyt formy sportowej);

– Poprawa mikrokrążenia i wyraźne protekcyjne ( ochronne) działanie na kapilary (dane z badań ultradźwiękowych kończyn dolnych).

REKOMENDACJE Badania naukowe INSTYTUTU SPORTU w Rosji:

Zastosowanie preparatu z taksyfoliną prze okres 2-3 tygodni poprawia wzrost aerobowych możliwości mięśni u sportowców o wysokich kwalifikacjach sportowych  a także szybkość odbudowy po intensywnej aktywności fizycznej. Na podstawie zebranych danych zaleca się stosowanie taksyfoliny  jako skutecznego i bezpiecznego naturalnego przeciwutleniacza, protektora i immunomodulatora* kapilar w sportach związanych z poprawą zarówno lokalną jak i globalną wytrzymałości mięśni w okresach intensywnych treningów, skierowanego na wzrost aerobowych możliwości mięśni. Podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych w ruchu należy przyjmować 400 mg taksyfoliny na dzień.

Antydopingowe Centrum Ministerstwa Sportu, Turystyki i Polityki Młodzieżowej Federacji Rosyjskiej,  23.03. 2012 potwierdziło opinię eksperta, iż taksyfolina nie jest narkotykiem.

Pojedynek zawodników na ringu powoduje sztywne wymagania dla poziomu rozwoju fizycznego sportowców. Podstawowe cechy fizyczne w kontaktowym jednoboju są siła, szybkość i wytrzymałość, których wysoki poziom tworzy warunki dla osiągnięcia zwycięstwa w walce. Dla nowoczesnych rodzajów pojedynczego kontaktu typowa jest zmiana intensywności wysiłku i bardzo wysokie tło emocjonalne a okoliczności te są ważne w przypadku procesów peroksydacyjnych oraz  utleniania nadtlenku lipidów. Wśród innych negatywnych skutków nie zanotowano spadku wydajności utleniania fosforylacji, znacznego wzrostu stężenia kwasu mlekowego, zmniejszenia рН osocza krwi. Długa aktywność fizyczna powoduje również naruszenie funkcji wyższych ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Poziom funkcjonalności organizmu nie może być podniesiony tylko przez zwiększenie objętości i intensywności aktywności fizycznej, nawet pod warunkiem doskonałości metod szkolenia( treningu). Stały wzrost poziomu obciążenia może negatywnie odbijać się na stanie funkcjonalnym i zdrowiu sportowców, wzroście wyników sportowych i doprowadzić do zmęczenia.

Schematy farmakologicznego utrzymania sportowców na różnych etapach przygotowań.

W sekcji dotyczącej kwestii naukowych – przygotowano rozwiązanie (bez dopingu) czyli preparaty farmakologiczne przeznaczone dla regulacji procesów regeneracji, profilaktyki powrotu ciśnienia, redukcji względem adaptacji (co do aktywności fizycznej  i zmieniających się warunków środowiska), zwiększenia stabilności umysłowej i zdolności do wysiłku u sportowców. W okresie regeneracji: główne cele farmakologiczne dotyczące utrzymania sportowców na etapie cyklu regeneracyjnego  w przypadku treningu obejmują : dociekanie jakie są metaboliczne produkty rozpadu w organizmie; leczenie zaburzeń różnych systemów i organów; przygotowanie do postrzegania intensywnych obciążeń fizycznych i obciążenia psychoemocjonalnego.

Zastosowano:

Witaminy A i Е – i kombinacje z preparatem zawierającym dihydrokwercetynę – do promowania stymulacji procesów utleniania-redukcji i syntezy niektórych hormonów. Witaminę C – zastosowano do przyspieszenia adaptacji do aktywności fizycznej oraz w celu prewencji awitaminozy.

Źródło: http://www.dihydroquercetin.pl/2015/03/uprawiasz-sport-stosuj-koniecznie-taksyfoline/

witaminap

Mobile version: Enabled